Audiokniha

Dne 5. 10. 2020 byla zveřejněna zcela nová audiokniha k tištěným Pohádkám skřítka Lapišišky z Tiských skal. Knihu napsala Eva Poslová (roz. Berrová, z Tisé) a vydalo ji v pilotním nákladu Gymnázium Kadaň v roce 2019. Letos čtenářům a posluchačům nabízíme audioknihu, která vznikla díky iniciativě Jiřího Studeckého (rovněž z Tisé) v nahrávacím studiu Black Hole Records.  Audiokniha je zcela zdarma.

Nahrávání knihy trvalo několik měsíců a zapojila se do ní celá řada osob, které zapůjčily své hlasy postavám z pohádek. Pohádky tvoří celkem 12 samostatných kapitol, v nichž se střídají lidské, zvířecí i nadpřirozené bytosti. Kromě hlavní postavy skřítka Lapišišky, kterého namluvil Adam Vostárek, uslyšíme statečnou Rozárku, mladou laňku, vílu Sněženku, malého mravenečka, hlučné loupežníky, ráznou paní hospodskou, kazisvěta Brambulu, vystrašenou veverku Terku a Lapišiškova pradědečka, který čte kouzelný recept. Autorka převzala roli vypravěče.

Audiokniha vznikla z přátelského nadšení a osobních vazeb všech zapojených, kteří věnovali svůj volný čas  pro vznik celé nahrávky. Nejvíce času ovšem zabraly technické práce, desítky hodin úprav, stříhání, přehrávání, hledání a vytváření vhodných doprovodných zvuků a mnoho dalšího. Kromě hlasů jsou pohádky občasně doplněny i dalšími zvuky, které dokreslují atmosféru, například šumění lesa, zapraskání větvičky, výstřel z pušky, cinkání kouzelných kamínků a spousta dalšího. Největší díl práce na samotné produkci audioknihy nesou Jiří Studecký a Karel Krofta ze studia Black Hole Records.

Poděkování za dlouhodobou podporu při aktivitách souvisejících s pohádkami patří také obci Tisá.

Všem posluchačům přejeme příjemný poslech a kouzelné snění!

AUDIOKNIHA K POSLECHU I KE STAŽENÍ ZDE:
___________________________________________________________________________________________

Jednotlivé kapitoly ve formátu .mp3
(popisky jsou vždy POD stopou)

1 – Lapišiškovo království mezi skalami ↑
2 – Jak Lapišiška odměnil Rozárku ↑
3 – Lapišiška a loupežníci ↑
4 – Jak Lapišiška sázel houby ↑
5 – Jak Lapišiška potrestal zlobivé děti ↑
6 – Jak Lapišiška zachránil sokola ↑
7 – Jak Lapišiška naleštil rampouch ↑
8 – Jak Lapišiška vykouzlil hodným dětem vánoční hvězdu ↑
9 – Lapišiška a vzácná návštěva ↑
10 – Jak Lapišiška vařil voňavý lektvar ↑
11 – Jak Lapišiška vysvobodil veverku Terku ↑
12 – Jak Lapišiška ukázal mravenečkům správnou cestu ↑
Závěrečné informace o produkci ↑

Máte zájem o kompletní audioknihu ve formátu .mp3 v jednom souboru?
Napište e-mail na skritek@lapisiska.eu nebo nám pošlete zprávu na našich facebookových stránkách, a my vám záznam bezplatně poskytneme.
Děkujeme za pochopení 🙂

Chcete někomu udělat radost malým dárkem? Po individuální e-mailové domluvě je možné vám doručit nahrávku audioknihy na USB disku s osobním věnováním a drobným dárkem. Audiokniha je stále zdarma, platíte jen médium a poštovné 🙂
Informace o ceně a způsobu doručení dle individuální domluvy: skritek@lapisiska.eu.

Postupně budou pohádky umisťovány
také na YouTube kanál skřítka Lapišišky.

Autorka v nahrávacím studiu při zkušebním čtení jedné z pohádek
Foto: Black Hole Records (2020)