Květnová soutěž se skřítkem Lapišiškou

Tisá, 14. 5. 2021

NAJDĚTE POZTRÁCENÉ PLACKY A ZÍSKEJTE SLEVU 20 % NA KNÍŽKU!

Aprílové počasí je v Tisé jako doma. Na Velikonoční pondělí tuze foukalo, pršelo i sněžilo. Tahle plískanice způsobila skřítku Lapišiškovi jednu velkou nepříjemnost! Nesl si ve svém pytlíčku několik kovových placek se svým obrázkem, které dává dětem za odměnu nebo k nákupu pohádek. Když si venku pytlíček otevřel, aby si placky přepočítal, najednou se zvedl velký poryv větru a několik placek Lapišiškovi v tom vichru uletělo. Skřítek si řekl, že ty placky určitě neuletěly daleko, a že ve vsi jsou šikovné děti, které mu je určitě najdou a on je za nález rád odmění.

Co hledat?

Vítr zavál někam po vsi celkem pět kovových placek. Každá placka je schovaná v plastové krabičce s razítkem skřítka Lapišišky, která by ji měla dočasně uchránit před deštěm a dalším poničením. Každá placka obsahuje jeden jedinečný kód, který nálezci zajistí 20% slevu na pohádkovou knížku. Ochranná krabička s plackou obsahuje viditelné označení SOUTĚŽ SKŘÍTKA LAPIŠIŠKY.

Jak uplatnit slevu?

Jeden nálezce může uplatnit pouze jednu slevu. Slevy z více placek nelze sčítat. Šance je tedy pro pět různých nálezců. V případě, že nálezce bude chtít uplatnit slevu na nákup více než jedné knihy, bude mu sleva udělena na celý nákup. Objednávky jsou přijímány na e-mailu skritek@lapisiska.eu, nebo na messengeru facebookové stránky Pohádky skřítka Lapišišky. Při objednání je nutné uvést slevový kód z placky a místo jejího nálezu.

Kde hledat?

Vydejte se na jedno z následujících míst v Tisé podle nápovědy. Mějte v terénu oči otevřené a najděte svou krabičku s plackou. Pokud krabičku naleznete a budete chtít slevu uplatnit, vezměte si ji s sebou domů. V opačném případě nechte krabičku na místě pro jiného nálezce.

Pět míst = pět placek:

PRVNÍ PLACKU zavál vítr na sever, daleko za ceduli označující konec obce. Zachytila se na viditelném místě u asfaltové cesty, kde se kříží několik lesních cest. Toto místo lidé nazývají podle drobné památky, kterou na místě najdeme.

DRUHOU PLACKU zavál vítr nejdál od skal. Kdyby ještě trochu fouklo, vletěla by snad až do civilistům zakázaného prostoru. Naštěstí se zachytila ve větvích poblíž místa, kde se v horkých letních dnech už smočila nejedna noha.

TŘETÍ PLACKA: Sportu zdar! Zelený trávník lemovaný zábradlím s lesem za zády je dalším místem, kde je zafoukaná jedna z placek. Zachytila se u místa, kam obvykle dopadá mičuda, když má jeden z hráčů děravé ruce.

ČTVRTÁ PLACKA: Ten vítr měl ale sílu! Jedna placka se zastavila až u paty jednoho ze stožárů na kopci, ze kterého by to dolů pěkně svištělo a nahoru by to šlo bez námahy, kdyby byl sníh. Jestli je u toho nejnižšího, nebo nejvyššího stožáru, zjistíte na místě.

PÁTÁ PLACKA se nevzdálila daleko od skal. Zachytila se u turistické tabule, kterou najdeme na rozcestí kousek za místem, kde si dáme rádi zmrzku, limču nebo oběd. U tabule se obvykle rozhodneme, jestli půjdeme do Rájce, nebo do Ostrova.

Hledat placky se slevou je možné do 31. 5. 2021. Nenalezené placky budou z míst po tomto datu odstraněny, abychom nenechávali v krajině nepořádek. Uplatnit slevu při nákupu lze do 1. 7. 2021.

Dotazy a objednávky směřujte na e-mailovou adresu skritek@lapisiska.eupřípadně na messenger facebookové stránky Pohádky skřítka Lapišišky.

Nenašli jste ani jednu slevovou placku?

Nevadí! Máme k prodeji druhý náklad vytištěných pohádek, které lze zakoupit standardně s plackou zdarma a osobním věnováním od autorky za běžnou prodejní cenu 175 Kč.