Novinky

9. července 2020

Pohádkové pexeso! Tisovští občané dostali společně s 26. ročníkem Zpravodaje obce Tisá do svých schránek prázdninové pexeso se skřítkem Lapišiškou. Máte o něj také zájem? Napište e-mail na skritek@lapisiska.eu.

31. května 2020

Začínáme nahrávat audioknihu! Ano, skutečně, Pohádky skřítka Lapišišky budou mít brzy svou audiopodobu 🙂 Více informací o chystané audioknize najdete zde.

8. října 2019

Přijďte na dopolední kávu v sobotu 19. 10. 2019 od 10 – 12 hodin do Informačního střediska města Ústí nad Labem. Autorka vás provede svou výstavou, podepíše vám knížku nebo si můžete jen o pohádkách popovídat.

19. září 2019

V Informačním středisku města Ústí n. L. bude výstava s podtitulem Jak to vzniklo a co se v knize nedočtete. V sobotu 19. 10. 2019 bude na místě od 10 do 12 hodin osobně přítomna autorka. Více…

10. července 2019

Na Youtube i Facebooku je k dispozici nové krátké video.
Už máte svou knížku? 🙂
https://youtu.be/INj1bVhN6Ss

23. června 2019

Během července a srpna, tedy v období letních prázdnin 2019, bude k vidění ve venkovské galerii a knihovně Knihytoč malá výstava fotografií ze křtu knihy. Více o Knihytoči na FB.

28. dubna 2019

V pátek 26. 4. 2019 proběhl v Tisé na obecním úřadě slavnostní křest nové dětské knihy s názvem Pohádky skřítka Lapišišky z Tiských skal. Autorka Eva Berrová (nyní Poslová) pohádky pokřtila společně se starostou obce Tomášem Kratochvílem a ředitelem Gymnázia Kadaň, jež knihu vydalo, Tomášem Oršulákem.

Celá tisková zpráva včetně fotogalerie zde.

4. dubna 2019

Autorka, obec Tisá a Gymnázium Kadaň zvou všechny příznivce Pohádek skřítka Lapišišky na dlouho očekávaný křest! Bude se konat v pátek 26. dubna 2019 od 16:00 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Tisá.

Křest bude neformální a víceméně v rodinné a přátelské atmosféře. Hlavním cílem bude představit a pokřtít novou knížku, která by měla sloužit dětem, které vyrůstají v krásné krajině obce Tisá, ale také jejich kamarádům, které se do Tisé přijíždí třeba občas jen podívat. Každá z pohádek má něco poučného pro malé i velké čtenáře:)

Na křtu knihu nejen pokřtíme, ale budeme si z ní číst, budeme losovat jeden výtisk s věnováním a prohlédneme si malou výstavu ilustrací. Drobný přípitek bude samozřejmostí, pro děti ovšem samozřejmě nealko 🙂 Těšíme se na vás!

6. února 2019

Jsou na světě první zkušební výtisky. Pokud budou vydavatelskou kontrolou označeny jako vyhovující, bude zadán tisk ve větším množství. Zájemci, udělejte si pomalu místo v knihovničce, protože brzy budeme knížku křtít!

1. října 2018
Pohádková kniha se připravuje do tisku. O jejím křtu a představení veřejnosti budeme informovat.